Якщо Вам набридла реклама на нашому сайті вастановіть будь-ласка у Вашому браузері AdBlock! Оберіть свій браузер: Opera, GoogleChrome, Mozilla Firefox
Наш Центр приносить вибачення за незручності зв'язані з рекламними банерами на нашому сайті. Ведуться роботи по вирішенню цих проблем

Меню сайта

Головна » 2019 » Квітень » 2 » Люди з аутизмом сприймають світ зовсім по-іншом. 2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму
14:23
Люди з аутизмом сприймають світ зовсім по-іншом. 2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму

Люди з аутизмом сприймають світ зовсім по-іншом. 2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму

Аутизм вперше як термін був використаний в 1908 році швейцарським психіатром Ойгеном Блеєром , він визначав це поняття, як втечу від реальності у дорослих, які були хворі на шизофренію .

Не зважаючи на те, що остаточні причини виникнення аутизму не встановленні, сучасні дослідження дозволили зробити висновок, що аутизм – це генетичне захворювання.

Кожна людина, у якої діагностовано аутизм має свій індивідуальний набір особливостей, тому нижче перерахуємо основні ознаки, симптоми аутизму, за якими можна діагностувати аутизм. Аутизм, як стан, входить в широку групу розладів РАС - розлади аутистичного спектру. Іноді в літературі можна зустріти термін "особливий дитина", який застосовується до дітей з аутизмом включно, але також застосуємо до всіх дітей з особливостями психофізичного розвитку. Аутизм, як правило, діагностується в дитячому віці до 3 років, але також бувають випадки, наприклад, при синдромі Аспергера, коли діагноз встановлюється тільки в дорослому віці.[ПМ1]

Широкому загалу ця хвороба стала відомою завдяки фільму 1988 року "Людина дощу" з Томом Крузом та Дастіном Хофманом у головних ролях, що розповідає про двох братів, з яких один був аутистом. Дана хвороба не перепона для творчої реалізації , головне підтримка близьких та готовність соціуму приймати таких людей, давати шанс реалізуватися, адже ці люди справжні професіонали своєї справи.

Ще однією відомою кінострічкою про аутистів є фільм під назвою « Я Сем», яка розповідаю про батька – аутиста, який бориться за те, щоб не дивлячись на хворобу самостійно виховувати доньку Люсі , він намагається зламати стереотипи суспільства по відношенню до людей, що хворіють аутизмом, показати, що вони також мають право самостійно виховувати своїх дітей.

У відомому Американському серіалі – Гарний лікар, розповідається про лікаря- з синдромом Севанта , окремий випадок аутизму , який має феноменальну здатність до запам’ятовування. Під час намагання влаштуватися на роботу в лікарню він стикається з протидією з боку керівництва та багатьма стереотипами. Завдяки феноменальній пам’яті та здатності аналізувати він лікує людей та рятує життя.

За кордоном аутизм намагаються корегувати за допомогою альтернативних методів, таких як лікувальна дієта, біокорекція, краніо-церебральна стимуляція, в Україні переважає медикаментозний метод корекції хвороби, але для кращого результату потрібна постійна робота психолога, психотерапевта та логопеда.

Інтегроване навчання і виховання дітей з аутизмом разом зі нормотипичними дітьми зможе полегшити їх соціалізацію. Підвищення якості життя дітей з аутизмом, включення їх у діяльність, відповідну віку, знизить кількість психосоматичних і невротичних реакцій у цієї категорії дітей, що полегшить психолого-педагогічну корекцію. У перспективі, соціально адаптивні юнаки та дівчата з аутизмом з більшою ймовірністю зможуть отримати ту професію, що відповідає їх можливостям і потребам суспільства і включитися в процес творення. Питання про інтеграцію осіб з аутизмом у суспільство досить складне, причому більша частина реальних труднощів пов'язана не тільки зі специфікою цієї аномалії розвитку і витікаючими звідси методичними проблемами, а й з недосконалістю нормативно-правової системи України, а також недосконалості системи спеціальної та інклюзивної освіти.

Основними джерелами соціалізації є сім'я, освітні установи, формальні і неформальні громадські об'єднання, тобто різні соціальні інститути.

Соціальна робота з дітьми, які хворі на аутизм виступає потужним адаптуючим фактором та покликана забезпечити соціальний розвиток і реабілітацію дітей, ініціювати процес соціальної превенції, збагатити навчально-виховний процес новими соціальними технологіями.

Саме з дитячого садку і починається соціалізація дитини з аутистичними порушеннями. Головним у вихованні дітей є навчання самообслуговуванняя поведінки в період підготовки до гри і виходу з неї, а також спеціальна організація життя дитини, де всі елементи побутових ритуалів повинні бути продумані до дрібниць.

Переглядів: 48 | Додав: ingridavip | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

ПрофильНаш опрос

    Оцініть мій сайт
    Всього відповідей: 32
 
Використовуються технології uCoz