Якщо Вам набридла реклама на нашому сайті вастановіть будь-ласка у Вашому браузері AdBlock! Оберіть свій браузер: Opera, GoogleChrome, Mozilla Firefox
Наш Центр приносить вибачення за незручності зв'язані з рекламними банерами на нашому сайті. Ведуться роботи по вирішенню цих проблем

Меню сайта


Сучасні батьки досить вимогливі до себе і особливо до своїх дітей. Вони багато часу і коштів витрачають на те, щоб їхні нащадки мали сторінку в соц. мережі, інколи навіть власну банківську картку. Але нажаль мало часу приділяють батьки тому, щоб налагодити позитивний мікроклімат в родині. Часто бажаного досягають лайкою, приниженням дитини і не рідко стусанами. І що виходить, що зовні картинка гарна, а в душі дитячий порожнеча, розпач і недовіра до всього світу.
Питання попередження насилля в сім’ї в наш час стоїть гостро. За сучасною метушнею, зароблянням грошей батьки часто не зважають на дітей, що справді непокоїть – це те, що діти заважають, стають тягарем для своїх батьків, жертвою гніву і нестриманості дорослих.
Але, як кажуть «чужих дітей не буває», і тому дане питання потребує вирішення і допомоги суспільства, влади. Ми повинні бути завжди поруч біля кожного хто того потребує.
Ментальність нашого народу в тому, що частіше ми працюємо по факту злочину і не завжди акцентуємо свою увагу на його попередження.
Але на виконання Закону України, «Про попередження насильства в сім'ї» № 2789-III від 15.11.2001   наш центр пріоритетною вважає профілактичну роботу щодо подолання насилля.
Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція "16днів проти насильства”, в рамках якої  27 листопада 2013 на центральній площі міста, Смілянським міським центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді було проведено акцію «Скажи своє слово проти насилля» де громадяни міста Сміла змогли висловити свою думку на дошці, а також дати відповідь на соціологічне опитування. ” Було опитано 150 осіб віком від 15 до 45 років (68 чоловіків та 82 жінки). На запитання: «Чипогоджуєтесь ви, що насилля це проблема?»  97% респондентів відповіли – так, 3% - ні. 
Далі – «Чи зазнавали ви  насилля?». Відповіді: 15% респондентів відповіли – так, 85% - ні. Серед громадян відповівших: «Так» - 47 % зазнали психологічне насилля, 36% - фізичне насилля, 16% - економічне, 1% - сексуальне
Також 42 % респондентів вважає, що більше всього жертвами насилля стають діти , 36% – жінки, 12 % – люди похилого віку, та 10 % відповіли, що жертвами насилля стають чоловіки.
Причини насилля в родинах бувають різноманітними. 45 % респондентів вважають, що головною проблемою прояву насилля є пияцтво, 19% вважають, що це низький культурний рівень людини, 22 % вважає, що це матеріальні та житлово-побутові проблеми, 14 % – особиста неприязнь. 14% зверталися за допомогою, а 86% – не зверталися. За допомогою до міліції чи прокуратури звертався 21 % респондентів, 2 % – до соціальних працівників та за телефоном довіри, 14 % зверталися до родичів та друзів.
На запитання: "Куди звернутись, в разі виникнення  проблеми насилля?”, 30 % відповіли, що до міліції, 18 % – до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 16 % –  до служби у справах дітей, 14 % відповіли, що не знають куди звертатись, 6 % – охорона здоров’я, 3 % – реабілітаційні центри, 3 % – територіальний центр, 1 % – ООН.
Який підсумок ми можемо підвести? За результатами опитування ми бачимо, що наші земляки страждають від психологічного насилля, а особливо – діти. Більшість знають, до куди можна звертатися за допомогою, але звертаються частіше до родичів та друзів.
Ми повинні пам’ятати , що наша  робота є дуже важливою і необхідною.
Можливо ми не зможемо кардинально змінити життя людини, але в наших силах привнести сенс в кожен день її життя.  Вам стало відомо про прояви насилля ! Звертайтеся  до Смілянського міського центру соціальних служб за адресою м.Сміла, вул Свердлова,91 тел: 4-62-07, 4-11-71


ПрофильНаш опрос

    Оцініть мій сайт
    Всього відповідей: 33
 
Використовуються технології uCoz