Якщо Вам набридла реклама на нашому сайті вастановіть будь-ласка у Вашому браузері AdBlock! Оберіть свій браузер: Opera, GoogleChrome, Mozilla Firefox
Наш Центр приносить вибачення за незручності зв'язані з рекламними банерами на нашому сайті. Ведуться роботи по вирішенню цих проблем

Меню сайта

20 способів утихомирити дитину, що розбушувалася

Якщо дитина носиться по квартирі без зупинки, кричить не своїм голосом, катається по підлозі, хаотично махає руками та ногами і зовсім не чує, що ви їй говорите - впіймайте її, обіймаючи і тихим голосом запропонуйте пограти.

1. Малюка попросіть згадати, як кричить корова, жаба, собака. Або показати свою руку, ніс, коліна. Дитині старшого віку запропонуйте порахувати від 1 до 20, а потім від 20 до 1.

2. Замри - відімри. Варіацій цієї гри безліч. Наприклад, по команді "День" дитина стрибає, грає. А по команді "Ніч" робить вигляд, що спить. Або нехай малюк уявить, що він мишка і бігає-грає, поки ви не скажете "Кішка йде!". Замість словесної команди, можна давати звукову - плескати в долоні або дзвонити у дзвоник. З дітьми старшого віку пограти в "Море хвилюється".

3. Шторм-штиль. Варіація попередньої гри. Не вимагає повного завмирання, але "штиль" - це тихі, плавні рухи, шепіт. Що таке шторм, думаю, не треба пояснювати.

4. Домовтесь з малям, що як тільки ви натиснете йому на ніс, віно відразу "зупиняється". Можна розширити цю ідею, намалювавши пульт керування (або використовуйте непотрібний пульт від телевізора). Натисніть кнопку на пульті а ви кажете: "зменшую гучність (вимикаю звук, включаю уповільнення)". Нехай дитина виконує команди.

5. Запропонуйте дитині уявити, що вона тигр на полюванні. Вона має довго нерухомо сидіти в засідці, а потім стрибати і когось ловити. Або разом з дитиною ловіть уявних метеликів, до яких потрібно повільно і дуже тихо підкрастися. Під якимось ігровим приводом, сховайтеся разом під ковдрою і сидіть там тихо-тихо.

6. Запропонуйте дитині уявити себе китом. Нехай вона зробить глибокий подих і пірнає на глибину. Китові можна давати доручення плавати по різних материках або шукати щось на дні.

7. Попросіть малюка закрити очі (якщо він погодиться, зав’яжіть очі хусткою) і сидіть нерухомо, очікуючи певного сигналу. Наприклад, коли третій раз продзвенить дзвіночок. Або попросіть дитину щось зробити з закритими очима (скласти пірамідку, поставити машинку на підвіконня, зібрати з підлоги кубики).

8. Попросіть дитину виконати складний рух, який вимагає зосередженості (провести пальцем по намальованому лабіринту, провезти машину за мотузочку між кеглями). За виконання обіцяйте приз.

9. Спробуйте вправу на чергування напруження і розслаблення. Наприклад, можна уявно рухати важкий диван, а потім падати і відпочивати. Або запропонуйте малюку уявити, що його, і ваші долоні - це сніжинки. Нехай сніжинки плавно падають на землю. А потім візьміть уявний сніг з землі та з силою стискайте руки в кулаки (ліпіть сніжки).

10. Запропонуйте ще й таку гру. Ви говорите слово, а дитина намагається вимовити це слово голосніше, ніж ви. А потім, навпаки, попросіть малюка говорити тихіше, ніж ви.

11. Візьміть простирадло або тонке покривало і щільно запеленайте малюка. Вік дитини значення не має, але важливо, щоб їй ця гра подобалася. Ви можете взяти її на руки, покачати, заспівати пісеньку.

12. Візьміть серветку (або листок дерева) і підкиньте вгору. Скажіть дитині, що поки серветка падає, потрібно якомога голосніше сміятися. Але як тільки впаде, слід відразу замовчати. Грайте разом з дитиною.

13. Краще ще змалечку привчити дитину, що коли ви розставите руки, вона має бігти до вас в обійми (знаю, багато батьків так роблять). Якщо це обійми будуть приємними, до 3-5 років звичка залишиться. Тому розставте руки і, коли дитина до вас прибіжить, міцно-міцно її обіймаючи затримайте обійми на кілька секунд.

14. Запропонуйте дитині бігати й стрибати, але при цьому постійно виконувати якусь просту дію. Наприклад, тримати сполученими вказівні пальці або обертати зап’ястками руки.

15. Зшийте мішечок, величиною з долоню і насипте в нього 3-4 ложки піску або крупи. Запропонуйте дитині бігати, стрибати і дуріти, утримуючи цей мішечок на голові. Обіцяйте їй щось приємне (пригостити чимось, пограти або почитати), якщо мішечок не впаде, поки не продзвенить таймер (в залежності від віку, часовий проміжок 1-5 хвилин).

16. Запропонуйте гру "Капітан і корабель". Капітан повинен віддавати команди ( "Направо", "Ліворуч", "Прямо"), а корабель чітко їм слідувати. Для дитини старшого віку можна вибрати мету (наприклад, доплисти до коридору) і розставити в кімнаті перешкоди (кеглі, м'які іграшки). Дитина може вибрати будь-яку з ролей.

17. Загородіть дорогу або схопіть бігаючу по квартирі дитину. Для того, щоб пройти (звільнитися) вона повинна відповісти на питання, що вимагає зосередження (Наприклад, назвати морську тварину, порахувати кількість вікон в квартирі або придумати п'ять слів на букву "А").

18. Попросіть дитину сісти на корточки і уявити, що вона м'ячик. Легенько хлопайте малюка по маківці і нехай він підстрибує. Прискорюйте і сповільнюйте хлопки, стежачи, щоб малюк стрибав згідно завданому темпу.

19. Попросіть малюка, що бігає по квартирі, виконувати ваші завдання (три рази підстрибнути, два рази збігати на кухню і назад, чотири рази зістрибнути з дивану). Важливо, щоб активні завдання поєднувалися з необхідністю вести підрахунок дій. За кожне виконане завдання малюйте дитині в альбомі квітку або машинку.

20. Запропонуйте дитині повторювати за вами всі слова та дії. Починайте показувати швидкі, різкі рухи або голосно кричіть. Поступово переходьте до більш спокійних, плавних рухів і тихою мовою.

Крім досягнення миттєвого ефекту, ці ігри також допоможуть дитині вчитися себе контролювати. Не забувайте, що і батькам важливо бути терплячими і не втрачати самоконтроль, оскільки дитина бере з вас приклад, відчуває і відображає ваш власний стан. Автор: Ю. Луговcькa


ПрофильНаш опрос

    Оцініть мій сайт
    Всього відповідей: 33
 
Використовуються технології uCoz